Encyklopedie Plusu: Vše, co jste chtěli vědět o koronaviru, na jednom místě

Co mohu v karanténě číst nebo sledovat?

4. duben 2020
Předchozí díl
Následující díl

Přinášíme několik užitečným tipů, jak přežít dlouhý pobyt doma nebo karanténu.

Knihy online

Pokud už jste přečetli celou knihovnu a konečně si udělali čas na knížky, ke kterým jste se za normálních okolností nemohli „dokopat“, máme pro vás tip. Spousta knih je totiž dnes dostupných online přes internet, můžete je číst a nemusíte mít ani čtečku.

Čtěte také

Portál Knihovny.cz poskytuje jednotný přístup do českých a moravských knihoven a nabízí desítky online knih do karantény. A nejedná se přitom jen o knihy volné dle autorského zákona, ale také o autory, jako jsou Radka Denemarková, Martin Reiner, Pavel Kohout nebo Jan Cimický. Knihovny.cz nabízejí volně ke stažení přes 2000 e-knih, tak si určitě vyberete.

Filmy a seriály 

Trendem poslední doby jsou také streamovací služby jako je Netflix, HBO GO nebo Apple TV. Ty nabízejí prakticky nepřeberné množství filmů, pohádek, seriálů, ale ty i tzv. quality TV – tedy kvalitní a vysokorozpočtovou televizní produkci. Tyto služby je možné vyzkoušet na týden (HBO) nebo na měsíc (Netflix) zdarma.

Čtěte také

A můžete také navštívit kino. Pochopitelně ale jen virtuálně a na dálku. Pražská Kina Aero, Bio Oko, Světozor, Central a brněnská Scala promítají „Moje kino LIVE“, kde jsou všichni spolu doma v kině. Funguje to tak, že na stránkách kina si koupíte vstupenku, půl hodiny před promítáním vám přijde odkaz na stream a během filmu si můžete třeba s ostatními chatovat.

Server Aerovod.cz zase umožňuje dopřát si kvalitní artové filmy legálně, kdykoliv a ve vysokém rozlišení. Můžete si přehrát film hned, stáhnout si jej na později nebo využít předplatného. V nabídce jsou třeba oscarový Parazit nebo Českými lvy oceněné Nabarvené ptáče a Vlastníci.

Další informace a aktuální vývoj situace samozřejmě uslyšíte ve vysílání Českého rozhlasu Plus a vše najdete také na našem webu plus.rozhlas.cz. Sledovat náš můžete i na sociálních sítích Facebook, Twitter a YouTube.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.