Dřevu patří budoucnost, je to jiný způsob života, říká autor dřevostaveb Horák

1. leden 2021

Stojíme na prahu dřevěné revoluce, tvrdí architekt Pavel Horák, mimo jiné zakladatel a ředitel salonu dřevostaveb, unikátní přehlídky moderní dřevěné architektury.

architekt Pavel Horák, dřevostavby

Dřevo je podle něj budoucností stavebnictví. „Je to trochu jiný způsob života, odpovědnost k životnímu prostředí, nalezení rovnováhy v udržitelných materiálech. To přivádí lidi k dřevostavbám,“ soudí.

Horák spolupracuje bezmála dvacet let s architektem Václavem Zahradníčkem, s nímž založil ateliéry PRODESI a DOMESI. „Viděli jsme, že dřevo funguje všude po světe, jezdili jsme do Skandinávie, Belgie, do německy mluvících zemí a viděli jsme krásné stavby ze dřeva,“ přibližuje Horák, který mimo jiné organizuje přehlídku Salón dřevostaveb.

Jak pandemie změní naše vnímání architektury? Dá se odhadnout, jaké trendy převládnou? Poslechněte si celé Hovory.

dřevostavba, realizace architekta Pavla Horáka
autoři: Vladimír Kroc , kac
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.