Donald Trump: Pojďme se dohodnout! Nebuďte hlupák

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Donald Trump

Americký prezident Donald Trump napsal 9. října dopis svému tureckému protějšku Recepu Tayyipu Erdoganovi. Týkal se tureckého postupu na severu Sýrie. 

Trump píše:

„Vážený pane prezidente, pojďme se dohodnout! Vy nechcete být zodpovědný za masakr tisíců lidí a já nechci být zodpovědný za zničení turecké ekonomiky – a to udělám. Už jsem Vám dal malou ochutnávku s ohledem na pastora (Andrewa) Brunsona. Tvrdě jsem pracoval na vyřešení některých Vašich problémů. Nezklamte svět. Můžete udělat skvělou dohodu. Generál Mazlúm je ochoten s Vámi jednat a je ochoten udělat ústupky, které by v minulosti nikdy neudělali. Důvěrně přikládám kopii dopisu, který mi napsal a který jsem právě obdržel. Dějiny na Vás budou pohlížet v dobrém, pokud to uděláte správně a humánně. Pokud se nestanou dobré věci, navždy budete vnímán jako ďábel. Nebuďte tvrďák. Nebuďte hlupák! Zavolám Vám později.“

Výrok týdne analyzují Rudolf Jindrák, ředitel zahraničního odboru Kanceláře prezidenta republiky a Vladimír Baar, politický geograf z Přírodovědecké fakulty Ostravské univerzity.

Spustit audio
autoři: Jan Burda , jpr

Odebírat podcast

Související