Dobrý vizážista musí ovládat barvy, formy, textury i morfologii obličeje, popisuje maskérka Brunias

4. únor 2022

Jako modelka si podmanila Londýn, Tokyo i Paříž, v Miláně se stala hvězdou pop music. Dnes se Kamila Brunias živí jako umělecká maskérka, vizážistka a stylistka. Líčí také známé herce, zpěváky a různé osobnosti. O své práci říká, že je o vzájemné důvěře. „Vlastně se těch lidí dotýkám, tak nějak jdu napřímo do jejich komfortní zóny,“ vysvětluje.

Brunias ve Francii vystudovala pařížský technický institut, a jak říká, setkala se tam s opravdovými mistry a profíky umělecké vizáže. „Všichni učitelé, které jsem v této škole make-upu potkala, byli lidé, kteří pracovali pro operu, film, módní přehlídky. Nebyli to učitelé, kteří mluvili jen o teorii,“ popisuje.

V Paříži pak také spolupracovala s řadou světových módních značek, líčila herce či zpěváky. „První zahraniční celebritou, kterou jsem měla v rukách, byl herec Michel Galabru, známý ze série komedií o četnících s Louisem de Funésem. Byl velice vtipný,“ vzpomíná.

Čtěte také

„Ve Francii jsem se dokonce octla v opeře v Paříži. To byl velký zážitek. Líčila jsem tam umělce z opery Macbeth od Verdiho. Bylo to celé v japonském stylu a bylo to krásné, hodně jsem si užila ty masky,“ dodává.

„Zdá se, že nalíčit je jednoduché, ale svým způsobem je to věda, alchymie. Pokud chcete být dobrým make-up artistou a maskérem, musíte ovládat jak barvy, formy, textury, tak i morfologii obličeje. Musíte vědět, s kým máte tu čest, kolik je tomu člověku, jakou má pleť. Tam je celá řada faktorů, která dělá rozdíl mezi profesionálem a člověkem, který má o to třeba zájem,“ vysvětluje, proč je potřeba koučovat vizážisty.

V Japonsku jsou Evropanky uctívané a respektované

Před tím, než se začala věnovat současné profesi, pracovala Brunias v modelingu, díky kterému se dostala i do vysněného Japonska. „Pobyt jsem si tam prodloužila na celé tři roky a musím říct, že to bylo to nejlepší, co jsem mohla kdy udělat. Je pravda, že jsem si zvykla na japonský přístup – u nich jsou Češky a vlastně Evropanky i Američanky velice uctívané a respektované,“ usmívá se.

Čtěte také

Z Japonska odcestovala do Paříže, ale jako modelce se ji tam příliš nedařilo a také neuměla francouzsky. Přesto tam započala kariéru zpěvačky pop-music.

„Přišlo to úplně náhodně, když jsem šla na casting pro videoklip, zalíbila jsem se jim, jeden z porotců mě představil v produkční společnosti, tam jsme se domluvili a začali jsme nahrávat hudbu. Potom jsem také vystupovala v Miláně,“ vzpomíná na dobu před kariérou vizážistky Kamila Brunias.

Poslechněte si celé Hovory. Ptá se Vladimír Kroc.

autoři: Vladimír Kroc , kbr
Spustit audio

Související