Dětem z dětských domovů pomáhá úspěch – ve sportu i v cizích jazycích, vysvětluje jejich vychovatelka Kocourková

16. listopad 2023

„Dětem v dětských domovech pomáhá, když rozvíjí své umělecké talenty nebo když zažijí úspěch ve sportu. Ty starší, které mají píli a chuť učit se angličtinu, posíláme na jazykové kurzy do zahraničí. Odcházejí tam plni strachu a obav, že cestování a pobyt v cizí zemi nezvládnou,“ říká dlouholetá vychovatelka v dětském domově ve Staňkově u Domažlic Jaroslava Kocourková.

A dodává: „Vracejí se jako vyměněné: sebevědomé, pyšné na sebe, že zvládly cestovat samostatně a vylepšily si komunikaci v cizím jazyce. A to jim dá impulz a motivaci dále na sobě pracovat“. 

Poslechněte si celé Hovory Tatiany Čabákové.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.