Co jedli Nelsonovi námořníci

Konzervované zbytky vraku lodi Mary Rose

Chemická analýza kostí umožnila rekonstruovat stravu námořníků, kteří se plavili pod velením admirála Nelsona v napoleonských válkách.

Na konci 18. století bylo v Britském královském námořnictvu zaměstnáno asi 70 000 námořníků. Uživit je byl náročný logistický úkol. Historické záznamy vypovídají o tom, že lodě vyrážely na moře se striktně kontrolovanými zásobami mouky, hrubě mletého ovsa, loje, sýra, sušeného vepřového masa, piva, nasolených tresek a lodních sucharů. Tým vědců pod vedením profesora Marka Pollarda z Oxfordské univerzity zajímalo, nakolik tyto záznamy odpovídají tomu, co námořníci skutečně jedli.

Využili kosti námořníků, kteří v Britském královském námořnictvu sloužili na konci 18. a počátku 19. století a po smrti byli pohřbeni v přístavech Plymouth a Gosport. Vzorky kostí podrobili izotopové analýze a výsledky porovnali s dobovými dokumenty včetně lodních manifestů a kapitánových deníků. Výsledky se plně shodovaly. Na zkazky o tom, že britští námořníci přežívali jen o sucharech a nasoleném masu, tedy můžeme rychle zapomenout. Zajímavé je i to, že námořnická strava zůstávala prakticky neměnná celých 200 let. Dokazuje to srovnání izotopového profilu kostí z přelomu 18. a 19. století s kostrami ze 16. století. Byly vyzvednuty z vraku Mary Rose, která se v roce 1545 potopila nedaleko přístavu v Portsmouth.

Zdroj: American Journal of Physical Anthropology, ScienceDaily

-----

<p><iframe width="610" height="443" src="https://www.youtube.com/embed/nCmuMQLBoog" frameborder="0" allowfullscreen></iframe></p>