Cicero. Tajemství možná nejslavnějšího špiona druhé světové války

Špion, kterému až tak nešlo o boj proti Hitlerovi. Poslouchejte do pondělí 26. srpna 2019.

Leckdo ho považuje za nejslavnějšího špiona druhé světové války. Nikdy nebyl odhalen. Dodnes je kolem něho spousta tajemství a záhad. Byl prý navenek neprůhledný, nepopsatelný, bez jakýchkoliv emocí. I když mu šlo o život. Přesto pracoval neúnavně, dokonce i s nadšením. Jediné, co ho opravdu zajímalo to byly peníze. Hodně peněz. Těm byl ochoten obětovat úplně vše. Když už si myslel, že má vyhráno, že je už dostatečně bohatý a neohrozitelný, vydal se za moře. Užívat si života boháče. Jak ale se svými milióny nakonec naložil? 

V pořadu zazní ukázka z filmu Pět prstů, čteme z knihy Jesuse Hernandeze Záhady a tajemství Druhé světové války, citujeme z knihy Ludvika Card Mayoise Operation Cicero  a z knihy SM Cesty za oponu času.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.