Česko je „retardland“. Každá vláda přijde a slibuje dálnice, ale za čtyři roky neudělá nic, říká architekt Máslo
Architekt Vít Máslo si myslí, že v politice chybí kvalitní leadership a to dopadá i na kvalitu architektury v naší zemi: „Mimo Prahu jsou v evropském měřítku kvalitní stavby od českých architektů, kvalitu národní architektury ovlivňují veřejné stavby a ty tady od dob Kaplického knihovny nevznikají,“ říká.
„Česko, země pomalosti. Systém státní správy je ucpaný a problém je, že instituce jsou vázané na funkční období vlády,“ hodnotí Máslo.
Poslechněte si celý rozhovor v audiozáznamu. Moderuje Petr Šimůnek.
Související
-
Co by Santini nepostavil? Dnes by proslulý umělec narážel na nepochopení, soudí architekt
Je to 300 let, co zemřel architekt Jan Blažej Santini Aichel. Pořad Zaostřeno se snaží zapátrat také po tom, jak by se mu projektovalo a stavělo v dnešní době.
-
Nový Hlavák? Návrh bourá historickou budovu a nesplňuje zadání, hodnotí architekt Podrázský
Návrh na přestavbu haly pražského hlavního nádraží budí emoce. Podle architekta Podrázského není nejšťastnějším řešením. „Bourá se historicky cenná budova,“ říká.
-
Každý vložil do oživení bývalého brownfieldu osobní energii, říká architekt Smíchov City Redčenkov
„Mám radost, že se při práci na pražském projektu Smíchov City potkali zajímaví architekti a výsledkem jsou zajímavé symbiózy,“ říká architekt Boris Redčenkov.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.