České firmy potraviny nešidí, potýkají se s nekalou konkurencí ze zahraničí, tvrdí prezident potravinářské komory

3. říjen 2017
03769287.jpeg

Česká republika a další země už delší dobu upozorňují na problém dvojí kvality potravin. Slovenská ministryně zemědělství tento týden představila výsledky dalšího testu, ve kterém měly výrobky stejné značky prodávané na Slovensku nižší kvalitu než v Rakousku. Jsou takové průzkumy ještě vůbec nutné, když je dvojí kvalita potravin prokázaná? „Je to velmi dobře, testy je třeba dělat dlouhodobě, protože jen tak se spotřebitelé dozvědí, co mají nebo nemají kupovat,“ říká prezident Potravinářské komory ČR Miroslav Toman.

Připouští, že český zákazník je velmi citlivý na cenu, ale logicky mu vadí, když dostane menší obsah masa, a navíc je výrobek dražší. „Je to klamání zákazníků a nekalá konkurence pro firmy, které to dělají poctivě,“ dodává.


Problém se týká hlavně zahraničních firem, to je třeba zdůraznit. Ty české na trh dodávají kvalitní výrobky a nic nefalšují. Neumí například do Německa dodávat méně kvalitní potraviny.Miroslav Toman

Rozdílnou kvalitou potravin se už zabývají ministři zemědělství Evropské unie, v září se o ní zmínil i předseda Evropské komise Jean Claude-Juncker. Toman sice od politiků neočekává zásadní pomoc. „Už to, že se o věci začíná mluvit, je velkým úspěchem českého ministerstva zemědělství, protože před pár lety o tom Komise nechtěla ani slyšet,“ připomíná.

Tlak na stejnou kvalitu potravin musí být podle Tomana neustálý, a i tak bude trvat delší dobu, než dojde ke zlepšení. Některé firmy už prý ale zavedly stejné receptury pro Českou republiku i staré unijní země.

Spustit audio
  • Aktuální dění
  • Rozhovor